Załoga |
Kadra,
uczniowie: wachta I, wachta II,
wachta III
Dane pobrano z książki: Kazimierz Robak
(faktografia Wojciech Przybyszewski) – Szkoła; Rover Press 1995 |
imię i nazwisko |
pełnione funkcje |
1. Krzysztof
BARANOWSKI |
Kapitan s/y "Pogoria”,
Komandor Szkoły Pod Żaglami,
nauczyciel języka angielskiego, dziennikarz, filmowiec, radioamator (5P5
ATV MM) |
2. Zbigniew SZPECHT |
(na pokładzie do 15.11.1983),
z-ca kapitana |
3. Andrzej
DRAPELLA |
(na pokładzie od
2.12.1983), z-ca kapitana, Starszy
Nad Kubrykiem, szef Firmy
FOTO-PSTRYK, nauczyciel języka niemieckiego |
4. Jacek
CZAJEWSKI |
I oficer,
dyrektor Szkoły Pod Żaglami, nauczyciel fizyki, nauczyciel
żeglarstwa |
5. Karmena STAŃKOWSKA |
II oficer, lekarz, nauczycielka
języka niemieckiego |
6.
Janusz
KAWĘCZYŃSKI |
III oficer, radiooficer,
nauczyciel geografii |
7. Andrzej BOLEWSKI |
IV oficer, nauczyciel
matematyki, nauczyciel chemii |
8. Marek STRYJECKI |
kierownik maszyn, nauczyciel zajęć
technicznych |
9. Ewaryst IWANOWSKI |
mechanik |
10.
Wojciech
PRZYBYSZEWSKI |
intendent, asystent oficera,
skarbnik Szkoły Pod Żaglami, ajent
Pośrednictwa Pocztowego s/y "Pogoria”, nauczyciel biologii |
11. Stanisław CHOIŃSKI |
bosman, nauczyciel zajęć
technicznych |
12. Arnold COPA |
kucharz |
13.
Kazimierz
ROBAK |
asystent oficera,
sekretarz "Szkoły Pod Żaglami",
nauczyciel języka polskiego, nauczyciel języka rosyjskiego, nauczyciel
historii |
14. Andrzej MAKACEWICZ |
(na pokładzie do 19.02. 1984),
asystent oficera, instruktor nurkowania swobodnego, nauczyciel
wychowania fizycznego i żeglarstwa |
15. Valerie LINTOTT |
(na pokładzie od 27.09.1983),
przedstawicielka zagraniczna "Szkoły Pod
Żaglami", nauczycielka języka angielskiego, nauczycielka
języka francuskiego, nauczycielka wychowania muzycznego |
16. Cezary PAWŁOWSKI |
(na pokładzie do 25.09.1983),
ekipa TV (reżyser), nauczyciel wychowania muzycznego |
17. Janusz CIELISZAK |
(na pokładzie od 10.01.1984),
ekipa TV (reżyser), asystent oficera |
18.
Mirosław
LASOTA |
na pokładzie do 1.06 1984),
ekipa TV (kierownik produkcji, dźwięk), asystent oficera |
19. Jan
MUSZYŃSKI
|
ekipa TV (operator obrazu),
asystent oficera |
Uczniowie
Wachta
I |
|
1. Marek GÓRNIAK |
Kraków |
2. Karol KRZYSTOLIK |
Szczecin |
3. Paweł MAJTYKA |
Kęty, woj. bielsko-bialskie |
4. xxx - usunięty
dyscyplinarnie |
do 16.11.1983 |
5. Szymon MEYSZTOWICZ |
Melbourne, Australia |
6. Marek MIZERA |
Kęty, woj. bielsko-bialskie |
7. Maciej
MŁODOWICZ |
Bielsko-Biała |
8. Sergiusz NAWROCKI |
Sieraków, woj. gorzowskie |
9. Wojciech SZYMAŃSKI |
Lublin |
10. Dariusz TURKOWICZ |
Duszniki Zdrój, woj. wałbrzyskie |
11. Robert ZIELIŃSKI |
Tczew, woj. gdańskie |
Wachta II |
|
12. Marek GATZ |
Kraków (do 19.02.1984) |
13. Juliusz GOJŁO |
Mrągowo, woj. olsztyńskie |
14. Grzegorz KRAWCZYK |
Kłodzko, woj. wałbrzyskie |
15. Michał MALICKI |
Sejny, woj. suwalskie |
16. Piotr MALICKI |
Sejny, woj. suwalskie |
17. Maciej MIERZWIŃSKI |
Piekary Śląskie, woj. katowickie |
18. Maciej OLSZEWSKI |
Ostrów Mazowiecka, woj. ostrołęckie |
19. Ryszard ROŻEK |
Żory, woj. katowickie |
20. Mariusz WILK |
Bytom, woj. katowickie |
21. Filip WÓJCIK |
Dąbrowa Górnicza, woj. katowickie |
Wachta
III |
|
22. xxx - usunięty
dyscyplinarnie |
do 06.06.1984 |
23. Michał DRĄŻKOWSKI |
Pruszków, woj. warszawskie |
24. Zbigniew FABISIAK |
Lębork, woj. słupskie |
25. Krzysztof GRUBECKI |
Piotrków Trybunalski |
26. Szymon MASŁOWSKI |
Płock |
27. Tomasz PODOBA |
Szczawno-Zdrój, woj. wałbrzyskie |
28. Przemyslaw
PREDYGIER |
Kielce |
29. Dariusz RUDZIŃSKI |
Gdynia |
30. Wojciech SZCZYGIELSKI |
Rzeszów |
31. Marek TOKARSKI |
Świnoujście |
|