Mateusz Potempski

 

Go to Main Potempski Family Page

Write to the Page administrator

Program XIV Festiwalu Teatralnego        patrz również

 

Czwartek, 13 grudnia, godz. 16.00

·   Edukalipsa (2c)

·   Gra (3d)

·   Niejaki Piórko (3b)

·   Lot nad kukułczym gniazdem (3c)

·   Błazenada (4b)

 

Actors during presentation

 

"Edukalipsa" (2c)

"Nadchodzi czas..."


Reżyseria: Kamila Pomykała, Natalia Orewczuk
Scenariusz: Kamil Bębenek,
Mateusz Potempski, Wojtek Sambor, Dawid Kielak, Marta Kunica
Muzyka: Kamil Bębenek, Dawid Kielak,
Mateusz Potempski, Wojtek Sambor, Ola Urbańska
Scenografia:
Mateusz Potempski, Magda Foryś, Kamil Bębenek

Obsada:

Maciek: Kamil Bębenek
Kaśka: Marta Kunica
Justyna: Julia Poboży
Tomek: Kuba Dobieszewski
Waldek: Maciek Marczak
Oraz: Wojtek Ziółkowski, Stasiek Woźniak, Marta Portalewska, Ania Wawrzykowska, Robert Jarosz, Łukasz Cumber
Chór pod przewodnictewem Oli Urbańskiej i Wojtka Sambora: Ania Chełstowska, Łukasz Cumber, Magda Iwanowska, Robert Jarosz, Jacek Kaliński, Dawid Kielak, Natalia Orewczuk, Marta Portalewska, Agnieszka Turowska

 

Próby

 Na próbę szedłem gnany wielkim zaciekawieniem. Cóż to za tajemniczy czas przewrotu i wojny...? Oczywiście nie powiem (cóż to za czas), bo zepsułbym całą niespodziankę, ale muszę przyznać, że byłem trochę zaskoczony. Klasa 2c miała dużo dobrych pomysłów, ale na próbach nie potrafili jeszcze tego wszystkiego pokazać. Bardzo, na przykład, podoba mi się scena w gabinecie dyrektora albo komunikaty wygłaszane w radiowęźle.

Warto też dodać, że podczas premiery wszyscy będziemy mieli okazję podziwiać scenografię wykonaną za ponad 1000 zł!!! Nie sposób nie wspomnieć również o tym, że jej tworzenie tak pochłonęło jednego z naszych redaktorów, iż w ogóle nie zjawiał się w naszej skromnej redakcji.

Przejdę do ostatniego punktu mojej recenzji. Muzyka i piosenki. Muzyka przygotowana przez pięć osób z klasy 2c. Nie wiem, czy dobrze słuchałem, ale wydawało mi się, że są to zremiksowane wersje różnych przebojów muzyki klubowo- tanecznej. Teksty piosenek (autorskie) prościutkie i raczej nie wymagające szerszego komentarza.

Nie pozostaje mi nic innego, jak serdecznie zaprosić na Edukalipsę, aby zobaczyć efekty natężonej miesięcznej pracy i, kto wie... może nawet trochę się pośmiać?

 

Przedstawienie

Nadszedł czas buntu... Nadszedł czas apokalipsy...! Nastąpił przełom... I co? Osobiście cieszę się, że po zapadnięciu kurtyny wszystko wróciło do utartych schematów - łazienka służy do tego, do czego służyła od wieków; fantom "Mała Ania" (sic!), jak zawsze gospodarzy się w swojej starej, przytulnej szafeczce; a Pani Profesor Zięba może spokojnie wrócić swoim samochodem. Do domku. Tylko misia czeka jeszcze długa rekonwalescencja... Może wspomniana Pani Profesor się nim zaopiekuje? On teraz potrzebuje dużo czułości i ciepła...

Dzielna klaso 2C! Egzamin z autorskiego scenariusza macie już z głowy. Ocena pozytywna. O Waszych przeżyciach, szkolnych i klasowych rozterkach, o... twórczej potencji wiemy już wszystko, toteż na przyszłoroczne kolokwium prosimy przygotować coś... klasycznego. Łazienka bardzo sugestywnie naturalistyczna, dlaczego jednak w tak KONSERWATYWNEJ szkole w tej samej toalecie przebywają osoby obydwu płci? Czyżby Wielkiego Tadeusza aż tak bardzo interesowały szczegóły naszego małego Polna 90210?

Kreacje aktorskie przypadły nam krytykom do gustu. Troszkę perwersji nigdy nie zaszkodzi. Damskie ciuszki i homoromans z fantomem (klaso 2C! Fantom "Ania" był, jest i będzie KOBIETĄ!). Mimo to ogromne gratulacje dla kochanki "Ani" - tej fantazji sceny miłosne już dawno nie zagościły na naszej Scenie. Kamilu B., Ciebie też warto wspomnieć, bo niezmiennie od XIII F. spokojnie, lecz stanowczo, dajesz poznać, kto tu jest Szefem, a Szefowi nawet tak niezależni krytycy jak my podpadać raczej nie powinni! :)

 

Nagrody:

6. Nagrody specjalne Jury:

  1. głosy w „Edukalipsie” 2c

  2. chór w „Edukalipsie” 2c – Ola Urbańska, Wojtek Sambor

 

8.  Specjalne Jury za dramaturgię multimedialną – 3 nagrody jednakowej rangi – „Stosunki (poza)Małżeńskie” 2d, „Edukalipsa” 2c, „Szelmostwa Skapena” 4c

 

11. Scenografia

       2 miejsce – „Edukalipsa” 2c –      Mateusz Potempski, Kamil Bębenek, Magda Foryś i wiele, wiele innych

 

13. Scenariusz autorski

       2-gie miesce „Edukalipsa” – Kamil Bębenek, Mateusz Potempski, Wojtek Sambor, Dawid Kielak, Marta Kunica 2c

 

18.  Drugoplanowe żeńskie

       Justyna – Julka Poboży „Edukalipsa” 2e